Київ, вул Ярославська,6

+38 067 100 49 30

+38 044 462 49 20

+38 73 100 49 30

Лікування зубів під мікроскопом

Для чого потрібен мікроскоп?


Відповідь очевидна і проста: для того, щоб побачити більше, дрібні деталі, невидимі неозброєним оком під мікроскопом стають очевидними.

Якщо ваш стоматолог в повсякденній роботі користується мікроскопом і він підготовлений до роботи з ним, то багато завдань можуть бути виконані їм краще і точніше в 3-30 разів. Саме таку кратність збільшення забезпечує оптика хірургічного мікроскопа, використовуваного в стоматології.

Микроскоп

Що побачить лікар?

  • потенційну небезпеку: під’ясенні відкладення, відколи, тріщини, карієс на початковій стадії, коли він виглядає як пляма і не видимий нам навіть при дуже хорошому освітленні. Потужне джерело світла мікроскопа, багаторазове збільшення і досвідчене око стоматолога-ендодонтиста допоможуть ізолювати або усунути місце утворення бактерій і збережуть зуби з перерахованими дефектами від руйнування;
  • місце прилягання пломби до зуба: при пломбуванні зуба під мікроскопом лікар може забезпечити більш ретельне прилягання пломби до країв зуба, структура тканини буде реставрована тонко і високоточно, повторюючи анатомічну будову зуба, в результаті пломба буде стояти в рази довше;
  • точність прилягання коронки до зуба: для того, щоб протез зуба служив довго дуже важливо забезпечити ідеальну пришліфовку. Якщо ця процедура виконується під мікроскопом, то термін служби протезованого зуба зростає і зуб під коронкою не псуватиметься, оскільки можливість потрапляння під коронку їжі, напоїв скорочується до мінімуму;
  • кількість, напрямок, хід каналів, а також сторонні предмети в раніше нелікованих каналах зубів.
Микроскоп в стоматологии

Отже, КАНАЛИ. Тут потрібно зупинитися. Оскільки для лікування каналів зуба мікроскоп життєво необхідний!

Первинне лікування каналів під мікроскопом дозволить грамотно і часто в один візит їх пролікувати і запломбувати. Оскільки канал зуба дуже тонкий, часто буває зігнутий і має відгалуження, то без мікроскопа, на дотик пролікувати його і запломбувати до кінця дуже складно. Тому такі часті випадки переліковування каналів, вилучення зламаних інструментів і закриття перфорацій — небажаних отворів в корені зуба. З мікроскопом всі канали і їх відгалуження будуть знайдені, ретельно очищені і запломбовані до кінця, не давши інфекції шансу, адже забезпечити їх стерильність дозволить потужне світло і багаторазове збільшення хірургічного мікроскопа.

Вторинна ендодонтія без мікроскопа практично неможлива.

Якщо раніше канали зуба лікували, то процес їх розпломбування може бути дуже складним, недарма в переліку послуг клінік вказується окремою статтею «спроба розпломбування кореневого каналу». Пломбувальний матеріал, яким наповнювали канали раніше, особливо до початку широкого застосування сучасних методів, дуже складно витягти, а без мікроскопа очистити від нього канал повністю взагалі не видається можливим.

Інструменти, якими працюють в кореневих каналах зубів, дуже тонкі. Проходячи канал, лікар поступово розширює його гирло і якщо стоматолог працює наосліп — не бачить напрямки, ходу каналу, навіть застосовуючи якісний інструментарій, може допустити аварію — поломку інструменту в каналі зуба. Для того щоб дати позитивний прогноз для зуба, в якому залишився інструмент, цей інструмент краще витягти. А це можливо тільки під мікроскопом.

За допомогою мікроскопа часто можна пролікувати гранульоми і кісти без втручання хірурга — зі збереженням зуба, запалення усувається всередині каналу.

Ну і нарешті, це зручно. Лікар працює в зручному для нього положенні, а якщо врахувати факт, що за роботою він проводить кілька годин, то для якості та продуктивності його роботи зручність — важливий фактор. Пацієнт також відчуває себе більш комфортно, під час лікування під мікроскопом пацієнт лежить в кріслі.

Пам’ятайте, що турбота про здоров’я ваших зубів — це перш за все ваше завдання. Не пропускайте регулярних оглядів у вашого стоматолога, а якщо відчули дискомфорт або біль, негайно звертайтеся за професійною допомогою.

Ваша посмішка для нас важлива!

Клініка знаходиться в п'яти хвилинах пішого ходу від метро «Контрактова площа» (вихід в сторону кінотеатру «Жовтень» і вул. Костянтинівської).