Харчування та здоров’я зубів у дітей

Правильне харчування — одна з фундаментальних речей, від яких залежить здоров’я. Це стосується і дорослих, і дітей. З перших днів народження малюка рекомендується налагодити грудне вигодовування, оскільки материнське молоко є безцінним джерелом поживних речовин. Сам процес смоктання також вкрай важливий, оскільки він надає стимулюючу дію на розвиток дитини, її зростання, а також на правильне формування зубощелепної системи.

Що потрібно знати про здоров’я зубів у дітей

  • Дуже необхідний організму елемент — кальцій, він є «будівельним матеріалом» для кісток і зубів. Основна закладка та формування зачатків постійних зубів відбувається у малюків до 2,5 років. Тому в раціоні дитини обов’язково мають бути молочні продукти: молоко, кефір, сир, кисломолочний сир, натуральний йогурт.

Батькам потрібно подбати про те, щоб продукти, що містять кальцій, обов’язково були присутні у щоденному раціоні.

  • Практично всі діти люблять солодке, і це зрозуміло. Глюкоза – паливо, яке так необхідне для зростання. Але, як ми знаємо, тривалий контакт цукру із зубами їм шкодить. Вся річ у тому, що цукор є живильним середовищем для розмноження бактерій у ротовій порожнині та на поверхні зубів. Результат життєдіяльності бактерій – кислота, яку вони виділяють. Саме вона і руйнує емаль, внаслідок чого розвивається карієс. Тому рекомендуємо ретельно обполіскувати чи чистити зуби після вживання солодкого, а якщо дитина п’є з пляшечки, віддавайте перевагу воді, а не солодким компотам та сокам.

Важливо якнайчастіше включати в раціон дітей овочі та фрукти. Фруктові кислоти, що містяться в них, і цукор не надають сильної руйнівної дії на зуби.

  • Для того, щоб не наражати дитину на ризик передачі бактерій, постарайтеся не цілувати малюка в губи (і не дозволяйте цього робити родичам), не облизуйте соску, що випала, і ложечку для прикорму. В іншому випадку ви передасте йому зразки своїх бактерій. Чужа мікрофлора може спровокувати розвиток інфекцій, запальних процесів та карієсу.

Перебуваючи у постійному контакті з дитиною, батьки повинні стежити за гігієною ротової порожнини і вчасно відвідувати стоматолога.

У клініці «Твій стоматолог» є дитячі фахівці, які порозуміються з малюками. Вони зроблять так, що ваша дитина з раннього дитинства не боятиметься лікувати зуби. При першому поході до стоматолога батькам розкажуть про дитячу гігієну зубів та навчать правильно чистити зубки. Також це дозволить дитині познайомитися зі стоматологічним кабінетом, щоб надалі уникнути страхів.

Інші Статті