Операційний мікроскоп у стоматології

Дентальний мікроскоп знайшов застосування буквально у всіх галузях стоматології. Його використання значно збільшує можливості під час проведення будь-яких видів лікування. Мікроскоп забезпечує збільшення в 10-40 разів, завдяки чому лікар має можливість побачити важкодоступні місця, виявити проблеми на ранній стадії і виконати більш ефективне лікування.

Найбільш важливим стоматологічний мікроскоп є в ендодонтії. Раніше лікування кореневих каналів здійснювалося «на дотик», лікар покладався виключно на свій професійний досвід. З електронним мікроскопом з’явилася можливість ретельно контролювати процес та лікувати навіть непрохідні канали.

Лікування зубів за допомогою дентального мікроскопа

Інноваційні технології стоматології спрямовані на збереження зубів. Лікування каналів – ювелірна робота. У кожного зуба від 1 до 3 (іноді 4) каналів, їх діаметр тонкий, як волосина, і звивистий. Тому застосування оптики – справжній прорив у ендодонтії. Завдяки мікроскопу досвідчений стоматолог бачить канал, його вигини та відгалуження, може забезпечити більш точне прилягання пломби, що гарантує її довговічність. Більше того, робоча область добре висвітлюється. За допомогою такого обладнання стало можливо проводити лікування навіть у найскладніших випадках, які раніше вважали безнадійними.

Проблеми, які допомагає вирішити мікроскоп

У ендодонтичному лікуванні досить частим ускладненням була перфорація кореневих каналів. Це траплялося через те, що під час проходження кореневого каналу ушкоджувалися його стінки, що надалі провокувало запалення. У результаті травмований зуб доводилося видаляти. При лікуванні зубів під мікроскопом ризик перфорації зведений до мінімуму. Навіть якщо таке трапилося, ситуацію можна відразу виправити — і тут також застосовується оптичне обладнання.

Також трапляються випадки, коли при лікуванні каналів обламується інструмент. Залишені фрагменти можуть спричинити серйозні наслідки — канал залишається недолікованим, що часто призводить до запалень і згодом до втрати зуба. Мікроскоп допомагає запобігти цьому, а якщо таке сталося, то за його допомогою проблему можна оперативно усунути.

Діагностика та лікування зубів під мікроскопом вивели стоматологію на новий рівень. За допомогою відеокамери пацієнт може бачити свої проблеми так, як їх бачить лікар.

У клініці «Твій стоматолог» операційний мікроскоп є незамінним обладнанням. Разом з іншими технологічними можливостями, що їх надає сучасна стоматологія, такий підхід дозволяє здійснювати лікування максимально ефективно та комфортно для пацієнта.

Інші Статті