Правила догляду за зубами після відбілювання

Говорячи про вродливу посмішку, ми уявляємо бездоганно білосніжні зуби. Саме тому процедура відбілювання протягом довгого часу залишається однією з найбільш затребуваних в стоматології. У цій статті ми розповімо, як зберегти ефект після відбілювання зубів і яких правил слід дотримуватися.

Домашній догляд за зубами після відбілювання

Що стосується домашнього догляду, то тут поради ті ж, що і завжди: чистка зубів вранці і ввечері, використання зубної нитки, полоскання ротової порожнини. Лікар може порекомендувати спеціальні пасти, проте доцільність визначається в індивідуальному порядку.

Що не можна їсти

Перший тиждень після відбілювання зубів фахівці рекомендують дотримуватися так званої, «білої» дієти. Вона полягає в тому, щоб не вживати яскраво забарвлені продукти, а також їжу з високим вмістом кислоти, до якої відносяться:

  • чорний чай, кава;
  • ягоди і ягідні соки, морси, смузі;
  • червоні джеми, соуси;
  • буряк;
  • вино;
  • шоколад;
  • чорнослив;
  • каррі та ін.

Паління

Ще один момент, який важливо врахувати після процедури відбілювання зубів – це утримання від паління сигарет. Смоли і нікотин здатні фарбувати чутливу після відбілювання емаль.

Однак це ще не все. Нікотин, що вдихається при палінні викликає звуження судин, порушуючи кровообіг у всьому організмі, в тому числі і в тканинах ротової порожнини, знижуючи тим самим місцевий імунітет і сприяючи розвитку запальних процесів.

Відбілювання і чутливість зубів

Окремо варто сказати про чутливість зубів після відбілювання. Вона може виникати як під час процедури, так і після неї.

Для того, щоб позбутися від пігменту, що в’ївся, на поверхню зубів наносять спеціальний гель, що містить перекис водню, концентрація якого визначається лікарем, препарат активують за допомогою спеціальної лампи. При випаровуванні гелю відбувається вивільнення молекул кисню, вони проникають в пори зубу і розщеплюють пігменти.

Емаль стає світлішою, однак підвищується її вразливість до температурних перепадів та інших подразників. Так, зуби можуть реагувати на гаряче, холодне, кисле. Реакція вважається нормою, тому турбуватися не варто.

Якщо через два тижні після процедури чутливість зберігається, тоді варто звернутися до лікаря. Спеціаліст може запропонувати покрити зуби фтор-лаком або провести терапію за допомогою капи з фтор-гелем.

Як посилити і продовжити ефект від відбілювання?

Щоб зберегти блискучу посмішку надовго, дотримуйтеся таких рекомендацій:

  1. Не нехтуйте дієтою після процедури, а в подальшому мінімізуйте вживання чаю і кави.
  2. Дотримуйтесь правил гігієни.
  3. Раз на півроку робіть професійне чищення, щоб видалити поверхневий наліт і зубні відкладення.
  4. Раз в 1-2 роки проводьте підтримуючу процедуру відбілювання.
  5. Проконсультуйтеся зі стоматологом щодо засобів для домашнього відбілювання.

Інші Статті