Причини неприємного запаху з роту і як від нього позбутися

Галітоз – досить поширена проблема, яка трапляється у дорослих і дітей. Він не є самостійним захворюванням, а вказує на інші порушення в організмі. У чому ж причини появи неприємного запаху і як з ним ефективно впоратися – давайте дізнаємося більш докладно.

Неприємний запах з роту: які причини?

Багато хто вважає, що несвіже дихання – це наслідок поганої гігієни. Однак крім цього, є ще ряд поширених причин:

 1. Захворювання пародонту, нелікований карієс, неспроможність протезів – все це може служити причинами неприємного запаху. Бувають випадки, коли під мостами або одиничними коронками накопичується їжа і її неможливо видалити самостійно.
 2. Неправильне харчування, захворювання шлунково-кишкового тракту, надмірне вживання білкової їжі, газованої води або солодкого також впливають на виникнення галітозу.
 3. Якщо з рота відчувається запах ацетону, то це може говорити про проблеми з нирками або проблеми з обмінними процесами в організмі.
 4. Різні ЛОР-захворювання, такі як хронічний гайморит, тонзиліт провокують появу неприємного запаху з ротової порожнини.
 5. Ще один винуватець галітозу – куріння.

Симптоми галітозу

Часто люди навіть не підозрюють про свою делікатну проблему. Але слід знати, що галітоз може виявлятися не тільки запахом з роту, але і іншими симптомами:

 • рухливість зубів, протезів або коронок;
 • щільний жовтий, білий або чорний наліт на язику;
 • сухість в роті;
 • специфічний неприємний присмак;
 • кровоточивість ясен;
 • наявність набряків і виразок у ротовій порожнині;
 • утворення над зубом мудрості так званого капюшона.

Як усунути неприємний запах з роту?

Як ми описали вище, галітоз не завжди є самостійною проблемою. Тому якщо ви не знаєте напевно про наявність у себе захворювання, то слід почати з обстеження. В першу чергу відвідайте стоматолога для визначення стану зубів і пародонту. Якщо тут все в порядку, тоді зверніться за консультацією до гастроентеролога і оториноларинголога.

Профілактичні заходи

Щоб уникнути появи галітозу, дотримуйтеся простих рекомендацій:

 1. Ретельна і регулярна гігієна порожнини роту. Це стосується не тільки використання пасти та щітки, але і зубної нитки, ополіскувача та спеціального скребка для язика.
 2. Двічі на рік ходіть до стоматолога, щоб провести огляд і зробити професійну чистку.
 3. Раз на рік відвідуйте профільних лікарів, щоб виявити захворювання на ранній стадії.
 4. Якщо ви страждаєте на хронічний тонзиліт, тоді два рази в рік необхідно проходити процедуру промивання лакун.
 5. При проблемах з шлунково-кишковим трактом гастроентеролог призначить лікування, іноді воно включає в себе курс лікарських препаратів раз на півроку.
 6. Тим, хто курить, варто відмовитися від цієї шкідливої звички – вона впливає не тільки на запах з роту, але і на здоров’я в цілому.
 7. Обов’язково варто налагодити питний режим. Вода впливає на всі системи організму.

Інші Статті