Загальний наркоз у стоматології
Сучасна стоматологія дозволяє забезпечити всім пацієнтам якісне та комфортне лікування зубів.
У деяких випадках зуби лікують під загальним наркозом. Рішення про необхідність такої процедури приймає стоматолог на підставі зібраного анамнезу та проведеного обстеження ротової порожнини. Перед процедурою пацієнт проходить повне медичне обстеження, зокрема ЕКГ.
Лікування зубів під загальним наркозом застосовують за такими медичними показаннями:
- захворювання ЦНС, яке не дозволяє провести лікування зубів під місцевою анестезією;
- сильний тривожний стан або панічний страх перед стоматологічним кріслом, з яким пацієнт не може впоратися самостійно;
- виражений блювотний рефлекс, як реакція на стоматологічні маніпуляції;
- алергічна реакція пацієнта на анестетик, який використовують для місцевого знеболювання;
- необхідність об’ємного лікування або складного хірургічного втручання для усунення стоматологічної проблеми, що виконується під загальним наркозом. В цьому випадку стоматолог зможе за один прийом провести лікування великої кількості зубів, що позбавить людину необхідності викроювати час для кількох візитів до стоматологічної клініки.

Фахівці призначають загальну анестезію у таких непростих випадках:

необхідно видалити зуб мудрості зі складним коренем, у тому числі непрорізаний, але який викликає біль;

у пацієнта кілька складних зубів, які вже не підлягають відновленню, і виникла гостра необхідність видалити їх;

потрібна імплантація з додатковими методами реабілітації підвищеної складності.
Зазначимо
Пацієнти, які не мають медичних показань до процедури лікування зубів під загальним наркозом, але не хочуть відчувати дискомфортні відчуття, що неминуче виникають у процесі різних стоматологічних маніпуляцій, можуть попросити лікаря її призначити. За відсутності протипоказань стоматолог проведе лікування чи видалення зубів під загальним знеболюванням.
Істотні плюси лікування зубів під загальним знеболенням:

Під загальним наркозом можна видаляти та проводити лікування більшої кількості зубів, ніж при використанні місцевого знеболювання. Тому процедура рекомендується за необхідності проведення складного та об’ємного стоматологічного лікування.

Загальний наркоз дозволяє виконувати всі маніпуляції оперативніше. Лікарю не потрібно постійно відволікатися на подолання у пацієнта стану страху і він може повністю зосередитися на процедурі лікування зуба або його видаленні.

Спокійна атмосфера дозволяє лікарю якісніше провести лікування. Пацієнт, який перебуває під загальним наркозом, не буде рухатися або несподівано для лікаря закривати рот, побачивши стоматологічний інструмент. Тому фахівець виконує всі маніпуляції в комфортних умовах, що суттєво знижує ризик випадкового травмування слизової оболонки ясна або щоки.

Візит до лікаря не викликає у пацієнта негативних емоцій, що дозволить поступово позбутися страху стоматологічних кабінетів. Згодом людина спокійно приходитиме на профілактичні огляди, а за необхідності — лікуватиме зуби під місцевою анестезією. Перш ніж розбудити пацієнта після наркозу, прибирають весь стоматологічний інструмент та використовувані матеріали.

Після загального наркозу пацієнт не відчуває болю, поколювання або печіння ясен, які часто бувають після використання місцевої анестезії.

Процедура безпечна. Використання загального наркозу завжди передбачає певний ризик. Однак пацієнт перед процедурою проходить повне медичне обстеження, здає аналізи та робить ЕКГ, а за наявності хронічних захворювань консультується з лікарями вузької спеціалізації. Кваліфікований анестезіолог індивідуально розраховує дозування ліцензованих препаратів та контролює показники життєдіяльності людини під час проведення лікування.
До пацієнта швидко повертається повна керованість. Після застосування препарату для загальної анестезії пацієнт м’яко засинає. Його можна легко розбудити, а через 15 хвилин усі рефлекси приходять у норму. У стоматологічній клініці пацієнт отримує можливість відпочити протягом необхідного часу. Потім може йти додому. Після процедури не рекомендується сідати за кермо.
У США та інших країнах лікування зубів під загальним наркозом прийнято проводити всім дітям до 7 років. На думку американських дитячих стоматологів, таким малюкам важко довго сидіти в одній позі з відкритим ротом. Загальний наркоз дає лікареві можливість у спокійних умовах якісно виконати всі процедури. До того ж психіці малюка не завдається жодної шкоди.

Недоліки процедури лікування зубів під загальним наркозом:
- У деяких пацієнтів після виходу із загального наркозу можуть спостерігатися побічні явища у вигляді запаморочення, нудоти, блювоти та, вкрай рідко, сплутаної свідомості. Щоб уникнути таких наслідків, слід розповісти стоматологу на попередній консультації про всі хронічні захворювання та ліки, які приймаються постійно. За необхідності перед застосуванням загального наркозу лікар спрямовує на обстеження до вузьких спеціалістів.
- До процедури потрібно спеціально підготуватися. За 6 годин до її початку не можна вживати їжу, можна пити лише негазовану воду, а за 4 години – не можна навіть пити воду.
- Процедура відрізняється високою вартістю.
Проводити стоматологічні маніпуляції під загальним наркозом можуть лише клініки, які отримали ліцензію на проведення такого лікування та зберігання необхідних для його проведення медикаментів. У їхньому штаті обов’язково має бути досвідчений анестезіолог. Наша клініка відповідає викладеним вимогам!

Які види загального знеболювання використовують у стоматології?
- Інгаляційний
На пацієнта надягають ларингеальну маску і через неї подають газову суміш, яка занурює його в стан сну. - Внутрішньовенний
Через внутрішньовенний катетер вводять препарат, який анестезіолог підбирає пацієнту з урахуванням віку та стану здоров’я.
Коли протипоказано загальне знеболення?
- вагітність;
- важкі кардіологічні захворювання;
- хвороби судин;
- захворювання органів дихання у гострій формі;
- респіраторні захворювання або травми, за яких відсутнє дихання носом.
- Процедуру не проводять людям, які вживають наркотичні речовини або перебувають у похмільному стані після вживання алкоголю.