Що таке мікроімпланти і коли їх застосовують?

Дентальні імплантати, за допомогою яких відновлюють втрачені зуби, відомі всім. Але в ортодонтії є ще мікроімпланти – про них пацієнти знають набагато менше.
Мікроімплант являє собою невеликий гвинт довжиною від 6 до 17 мм і товщиною 1,5-2 мм. Його вкручують в кісткову тканину, щоб він був опорою для тяги в ортодонтичних цілях – для пересування зубів. Виготовляють мінігвинти з титану або його сплавів, вироби володіють гладкою поверхнею. Мікроімпланти не вимагають остеоінтеграції (зрощення з кісткою), завдяки чому їх легко витягають після закінчення лікування.
Показання до застосування
Мікроімпланти використовують для вирішення ряду ортодонтичних завдань, у випадках, коли потрібна додаткова опора або вектор тяги. Мікрогвинти застосовують як правило разом з брекет-системами.
Особливості використання мікроімплантів
Технології лікування в ортодонтії грунтуються на принципі переміщення зубів. Для цього необхідна опорна точка. Якщо нею є зуб, то є ризик, що разом з зубами, які вимагають переміщення, переміститься і опорний. Це є ускладненням при лікуванні, що впливає на його ефективність і терміни досягнення результату.
У ортодонта стоїть завдання залишити нерухомими опорні зуби. І в цьому дуже допомагають мікроімпланти, які служать абсолютною опорою. Таким чином лікування проходить швидше і більш прогнозовано. До того ж мікрогвинти абсолютно не заважають пацієнтові і не помітні в ротовій порожнині.
Переваги ортодонтичного лікування з мікроімпланти:
- відмінна фіксація і стабільність опори;
- мала травматичність;
- мінігвинти можна встановити практично в будь-якій області альвеолярного відростка;
- просте видалення після лікування;
- висока ефективність і прогнозований результат лікування.
Протипоказання до застосування мікроімплантів
Для встановлення мікрогвинтів існують абсолютні та відносні протипоказання. До абсолютних відносяться:
- захворювання кісткової системи;
- декомпенсована форма цукрового діабету;
- психічні захворювання;
- онкологічні захворювання.
Відносні протипоказання:
- хвороби пародонту;
- карієс;
- запальні процеси в ротовій порожнині.
Що стосується відносних протипоказань, то їх в будь-якому випадку необхідно усунути перед початком ортодонтичного лікування.
Як відбувається процес мікроімплантаціі
Установка мікрогвинта займає 15-20 хвилин. Для безболісності процесу застосовується місцева анестезія. Після процедури протягом декількох днів пацієнт може відчувати невеликий дискомфорт в місці, де встановлено мікроімплант.
Догляд за мікроімпланти
Мікрогвинти не потребують особливого догляду. У перші дні після встановлення необхідно дотримуватися таких рекомендацій:
- ретельна гігієна ротової порожнини, полоскання роту після кожного прийому їжі;
- утримання від гострої, солоної і гарячої їжі;
- відмова від паління.
Термін використання і видалення
Тривалість використання мікроімпланту залежить від поставлених завдань. В ході лікування ортодонт відстежує процес переміщення зубів. Мінімальний термін – 2 місяці. Що стосується вилучення мікроімплантів, то це відбувається швидко і безболісно.