Запобігання фарбування зубів

Запобігання фарбування зубів

Ось Вам ще один привід уважніше ставитися до того, що Ви їсте або п’єте – деякі продукти щоденного вживання здатні змінити колір зубної емалі. Є простий спосіб з’ясувати, чи впливає той чи інший продукт негативно на колір зубів. Пригадайте, залишає він плями на бавовняній футболці. Кава, наприклад, залишає плями, які дуже важко відіпрати. Також до списку «шкідників» зубної емалі варто віднести чай, різнокольорові газовані напої і фруктові соки. Викликані цими напоями плями на зубах розвиваються повільно і стають більш помітними з віком.

Пити чи не пити, ось в чому питання

Червоне вино, виноградний сік або журавлинний морс – вони під зав’язку наповнені такими корисними для організму антиоксидантами, проте вони ж, як ніщо інше, сприяють утворенню плям на зубах. Це не означає, що від яскраво забарвлених напоїв слід відмовитися. Пам’ятайте просте правило – не забувайте полоскати рот. Слід також додати, що список напоїв, наведений вище, далеко не повний (пам’ятаєте про футболку?).

Ягоди, фрукти і овочі

Яскравий і насичений колір цих дарів природи є невід’ємною складовою їх поживної мощі. Але такі ягоди як чорниця і ожина або овочі як буряк обов’язково залишать свій слід на зубах. Їжте їх обов’язково, адже містяться в них вітаміни і мікроелементи так важливі для здоров’я, проте, подбайте і про зуби теж. Всього два простих дії вбережуть їх від виникнення плям. Почистіть зуби відразу після вживання яскраво забарвлених продуктів і сполосніть рот водою.

Спортивні напої та білі зуби

Про шкоду солодких газованих напоїв ми вже говорили вище, однак, згідно з дослідженнями, деякі енергетичні та спортивні напої можуть завдати набагато більшої шкоди зубної емалі, ніж будь-яка газована вода. В ході дослідження було з’ясовано, що такі напої, так само як і газована вода при тривалому вживанні руйнують зубну емаль, роблячи зуб тонким, напівпрозорим і безбарвним. Для запобігання зубної емалі слід пам’ятати всього лише два правила. Якщо вже вирішили випити енергетичний напій, пийте швидко, не розтягуйте задоволення, а потім обов’язково сполосніть рот водою.

Ліки, які можуть залишити слід на зубах

Після вживання такого антибіотика, як тетрациклін дітьми, їх зуби можуть поміняти колір – стати сірими. Антибактеріальні рідини для полоскання рота, що містять хлоргексидин також можуть сприяти посиленню пігментації зубної емалі від кави, чаю і т.п. Деякі медичні препарати, що містять метали можуть залишати плями на зубній емалі.
Якщо відбілювання не допомагає або неможливо по ряду причин, то красу і білизну посмішки вам забезпечить стоматолог шляхом проведення реставрацій або протезування зубів залежно від ваших побажань і необхідності.

Природна зміна кольору зубів

З віком верхній шар зубної емалі стирається, оголюючи внутрішній шар (дентин), природний колір якого, більш жовтий. Ось чому так важливо уникати появи плям на зубах, особливо після відбілювання. Якщо з обережністю ставитися до вживаних продуктів, то ефект відбілювання може тривати до року. Після відбілювання зуби виглядають напівпрозорими і яскраво-білими, так що, Вам слід з особливою увагою поставитися до свого раціону, щоб зберегти усмішку в такому сяючому вигляді якомога довше.

Наліт курця зубна щітка не очистить.

Куріння не тільки шкідливо для здоров’я, сигаретний дим головний ворог Ваших білих зубів. Тютюн сприяє появі коричневих плям, які заповнюють пори зубної емалі. Тютюнові плями неможливо видалити за допомогою зубної щітки. Чим довше ви курите, тим темніше і ширше стають плями. Куріння також викликає неприємний запах з рота і гінгівіт (захворювання ясен), збільшує ризик більшості видів раку. Ефект від відбілювання буде очевидним, але не максимально стійким.

Регулярне чищення і догляд.

Є головний і самий простий інструмент, який допоможе зберегти білизну зубної емалі: зубна щітка. Чистіть зуби хоча б два рази на день зубною щіткою і один раз ниткою. Ще краще, чистити після кожного прийому їжі і перекушування. Чистка допомагає запобігти появі плям на зубах і пожовтіння, особливо на лінії ясен. Електричні і ультразвукові зубні щітки набагато більш ефективні при видаленні зубного нальоту і поверхневих плям на зубах. А щоб вчасно помітити потенційні проблеми з зубами, регулярно відвідуйте стоматолога для перевірки і професійного чищення. Сучасні методики чищення і полірування, що застосовуються в стоматології, дозволять вам позбавитися від будь-яких плям на зубах ефективно і безболісно.

Інші Статті